Concursuri școlare

 

CONCURSURI ȘCOLARE ȘI SIMPOZIOANE

An școlar 2018-2019

 Concursuri școlare:

  1. Concurs național: Speak Aut, etapa județeană :
  • Boteu Dan, clasa a IXa – mențiune,
  • Pleșescu Bogdan, clasa a XIa- mențiune,
  • Bugeag Raul, clasa a XIIa- mențiune
  1. Concurs Național ,,Promotor al turismului în vestul României” ediția a V- a, MEN, ISJ Timiș,
  • Premiul I – echipajul de elevi, cls. XI-a, pentru secțiunea Proiect ecologic cu impact pozitiv asupra mediului
  1. Concurs Interjudețean ,,Magia Sărbătorilor de iarnă în spațiul multicultural românesc”, din cadrul proiectului Educațional ,, File de tradiție multiculturală în spațiul românesc”, ediția a II-a, Iași
  • Vințan Răzvan, cls. aXI-a – Mențiune
  • Bojan Georgiana – Diplomă de participare
  1. Concurs Național ,,Problemele majore ale omului din secolul XXI”, ISJ Dâmbovi

– Vințan Răzvan/ Făgărășan Antonia cls. A XI -Diplomă de participare

  1. Concurs județean ”Lasă natura să-ți fie profesor”
  • Premiul I – Cucoranu Adnana cls a-X-aA, cu proiectul ”Cristalele în natură și în laborator”
  1. Simpozion Național Studențesc ,,Geoecologia”, Universitatea din Petroșani
  • Vințan Răzvan, cls. aXI-a – Mențiune
  • Boga Izabela clasa a 9-a B premiul II,
  • Făgărășan Antonia clasa a XI-a A- premiul III,
  1. Simpozion Regional ,, Sănătos și responsabil pe planeta noastră!”, ISJ Gorj și MEN
  • Premiul I – Vințan Răzvan cls. aXI-a
  1. Simpozion Internațional ”Apa-un miracol”
  • Premiul I – Șchiopu Gabriela cls a-X-aA cu lucrarea ”Calitatea apei” la secțiunea ”Apa și științele” și la secțiunea ”Apa- factor esențial pentru pentru echilibrul și sănătatea omului”
  1. Simpozion Internațional ”Omul drag de la catedră”

          Premiul II –  Cucoranu Adnana  cls a-X-aA

An școlar 2016-2017

 Concursuri școlare:

An școlar 2015-2016

 Concursuri școlare:

  1. Radu Monica – Premiul I- Concursul Interjudețean de creație literară și artistico-plastică ”Sărbătoarea crizantemelor”, concurs cuprins în calendarul activităților Educative Regionale și Interjudețene MEN 2015, domeniul Cultural artistic- artă plastică la poziția 295
  2. Luca Claudia – Premiul I- Concursul Interjudețean de creație literară și artistico-plastică ”Sărbătoarea crizantemelor”, concurs cuprins în calendarul activităților Educative Regionale și Interjudețene MEN 2015, domeniul Cultural artistic- artă plastică la poziția 295
  3. Vinceller Ana Maria – Premiul I- Concursul Interjudețean de creație literară și artistico-plastică ”Sărbătoarea crizantemelor”, concurs cuprins în calendarul activităților Educative Regionale și Interjudețene MEN 2015, domeniul Cultural artistic- artă plastică la poziția 295

An școlar 2014-2015

 Concursuri școlare:

  1. Ceotlăuș Andrei – Premiul I – Concursul de produse finale din proiecte europene “Made for Europe”, etapa județeană – prof. coordonator Cristea Maria;
  2. Silvășan Denisa Georgiana – Premiul I – Concursul de produse finale din proiecte europene “Made for Europe”, etapa județeană – prof. coordonator Todor Manuella, Oncu Marius;
  3. Concursul ”Mascota SNAC” – faza județeană – locul II, elevii Timiș Naomi, Zlătaru Dalila, Rostaș Patrisia, prof. coordonator Farcaș MarinelaBalaci Petru – Mențiune – Concurs Național “Știu și aplic” – Securitatea și Sănătatea în Muncă se deprinde de pe Băncile Școlii, etapa județeană – prof. coordonator Toma Mariana;
  4. Radu Monica – Mențiune – Concurs Național “Știu și aplic” – Securitatea și Sănătatea în Muncă se Deprinde de pe Băncile Școlii, etapa județeană – prof. coordinator Toma Mariana;
  5. Luca Claudia – Premiul III – Concurs Național EcoART, ediția a III-a, secțiunea Creații plastic, decembrie 2014, – prof. coordonator Cristescu Olimpia;
  6. Crișan Miruna Premiul II – Concurs Național de Ecologie “Generația Eco – Terra”, secțiunea Artă plastică, aprilie 2015 – prof. coordonator Cristescu Olimpia;
  7. Martiș Mirela – Diplomă de participare – Concurs Național EcoART, ediția a III-a, secțiunea Creații Plastice – prof. coordonator Cristescu Olimpia,
  8. Liceul Tehnologic “Constantin Bursan” Hunedoara Premiul I la Concursul pentru sănătate și prim ajutor “Sanitarii pricepuți”, ediția 2015, etapa pe municipiu – prof. coordonator Cristescu Olimpia;
  9. Liceul Tehnologic “Constantin Bursan” Hunedoara Premiul II la Concursul pentru sănătate și prim ajutor “Sanitarii pricepuți”, ediția 2015, etapa pe județ– prof. coordonator Cristescu Olimpia;
  10. Ciobanu Mădălina – Mențiune – Concurs Național “Daruri pentru Ziua Pământului”, secțiunea Creații plastice, aprilie 2015 – prof. coordonator Bogdan Gabriela;
  11. Kalanyos EweelynPremiul II Concurs Național “Daruri pentru Ziua Pământului”, secțiunea Creații plastice, aprilie 2015 – prof. coordonator Cristescu Olimpia;
  12. Rostaș Patrisia – Premiul III – Concurs interjudețean “TehnoART”, ediția a VII-a, aprilie 2015, – prof. coordonator Bogdan Gabriela.
  13. Liceul Tehnologic “Constantin Bursan” Hunedoara – Diplomă de participare – Concurs Național “Cu viața mea apăr viața”, etapa județeană, mai 2015 coordonator Cristescu Olimpia;

An şcolar 2013-2014

Concursuri școlare:

  1. CEOTLĂUŞ ANDREI IRONIM – Premiul III – Concursul interjudeţean tehnico-aplicativ,,Tehno ART” pentru lucrarea ,, Aplicaţii cu Microcontrolere”, prof. Coordonator Negru Marcel;
  2. BANCIU N. ALEXANDRU – Premiul III – Concursul interjudeţean tehnico-aplicativ,,Tehno ART” pentru lucrarea ,, Aplicaţii cu Microcontrolere”, prof. Coordonator Negru Marcel;
  3. BOGDAN ALEXANDRA – Premiul I – Concursul ,, MADE FOR EUROPE” 2014 etapa Judeţeană, Prof. coordonator Todor Ioana Manuella;
  4. CEOTLĂUŞ ANDREI IRONIM – premiul II – Concursul național ”MADE FOR EUROPE”- faza județeană, sub coordonarea d-nilor prof. Cristea Maria și Negru Marcel,
  5. ECHIPAJUL LICEULUI TEHNOLOGIC,,CONSTANTIN BURSAN” – Locul III , Concursul ,, Educaţie Rutieră – Educaţie Pentru Viaţă”, etapa judeţeană;
  6. BOGDAN ALEXANDRA – Premiul II – Concursul Judeţean ,,Măiastră iarnă” din cadrul Proiectului Naţional ,, În slujba Naturii – Anotimpuri şi vieţuitoare , secţiunea Creaţii Plastice – Icoane pe Sticlă, prof. coordonator Oncu Marius;
  7. CIOBANIUC DENIS – Premiul III – Concursul Judeţean ,,Măiastră iarnă” din cadrul Proiectului Naţional ,, În slujba Naturii – Anotimpuri şi vieţuitoare , secţiunea Creaţii Plastice, Pictură, Desen pe calculator în Paint, icoane pe sticlă, lemn, piatră, prof. coordonator Todor Ioana Manuella;
  8. MORARU CRISTIAN – Menţiune – concursul judeţean, ”Ştiu şi aplic”- Securitatea şi Sănătatea în Muncă se deprinde de pe Băncile Şcolii;
  9. CRIŞAN MIRUNA – Menţiune – concursul judeţean ,,Ştiu şi aplic”- Securitatea şi Sănătatea în Muncă se Deprinde de pe Băncile Şcolii;
  10. KALANYOS EWEELIN – Menţiune – concursul judeţean,, Ştiu şi aplic”- Securitatea şi Sănătatea în Muncă se Deprinde de pe Băncile Şcolii;
  11. NICULESCU ANDRADA FLORINA – Locul II  – Finala Campionatului Naţional de Box feminin – junioare;
  12. JURCĂ EUGENIA IOANA – Locul I – Finala Campionatului Naţional de Box feminin – junioare;
  13. CHIRILĂ ADRIAN FLORIN – Locul II – – Finala Campionatului Naţional pentru cadeţi;
  14. LICEUL TEHNOLOGIC,,CONSTANTIN BURSAN” HUNEDOARA – Premiul III pentru activitatea CERCETĂŞIA ESTE UN MOD DE VIAŢA în competiţia celor mai interesante activităţi desfăşurate, la nivel judeţean, în programul Şcoala Altfel: Să ştii mai multe, să fii mai bun! -2014, Domeniul: Abilităţi de Viaţă – prof. Coordonator Oncu Marius;
  15. NEDELCA ALINA – Premiul I – pentru participarea la proiectul naţional ,, ARTĂ ŞI IMAGINAŢIE – aplicaţii cu materiale din natură” , organizat la Şcoala Nr. 1 Răuceşti, jud. Neamţ – noiembrie 2013, inclus în calendarul judeţean al Activităţilor Educative – 2013, prof. Îndrumător Todor Ioana Manuella;
  16. SAITOS ANDREEA – Premiul III – pentru participarea la proiectul naţional ,, ARTĂ ŞI IMAGINAŢIE – aplicaţii cu materiale din natură” , organizat la Şcoala Nr. 1 Răuceşti, jud. Neamţ – noiembrie 2013, inclusîn calendarul judeţean al Activităţilor Educative – 2013 , prof. Îndrumător Piocker Camelia Tania;
  17. CĂLIN GABRIELA – Mențiune –  Concurs “Revoluția verde” din cadrul Proiectului Național “Un mediu curat, esența supraviețuirii și progresului”, ediția a IV-a, Constanța, martie 2014;
  18. CRIȘAN MIRUNA – Premiul III – concurs “Toleranță zero la violență”, ediția a IV-a, aprilie 2014, secțiunea CREAȚII PLASTICE – prof. coordonator Cristescu Olimpia;
  19. TURDEAN RALUCAMențiune concurs “Toleranță zero la violență”, ediția a IV-a, aprilie 2014, secțiunea CREAȚII PLASTICE – prof. coordonator Cristescu Olimpia;
  20. LICEUL TEHNOLOGIC CONSTANTIN BURSAN” HUNEDOARA, – Locul II – Concurs pentru sănătate și prim ajutor “Sanitarii pricepuți”, etapa pe municipiu, ediția 2014 –  prof. coordonator Cristescu Olimpia;
  21. LICEUL TEHNOLOGIC CONSTANTIN BURSAN” HUNEDOARA, – Locul III – Concurs “Cu viața mea apăr viața”, etapa județeană 2014,- prof. coordonator Cristescu Olimpia;
  22. TURDEAN RALUCAMențiune concurs “Toleranță zero la violență”, ediția a IV-a, aprilie 2014, secțiunea CREAȚII PLASTICE – prof. coordonator Bogdan Gabriela
  23. CIOBANIUC DENIS – Diplomă de participare la Concursul Național “Umbrela verde”, secțiunea pictură, ediția a V-a, 2014prof. coordonator Cristescu Olimpia ;
  24. BOGDAN ALEXANDRA – Diplomă de participare la Concursul Național “Umbrela verde”, secțiunea GRAFICĂ, ediția a V-a, 2014prof. coordonator Cristescu Olimpia ;
  25. ARNĂUTU NICULINA – Diplomă de participare la Concursul Național “Umbrela verde”, secțiunea GRAFICĂ, ediția a V-a, 2014prof. coordonator Cristescu Olimpia ;
  26. CĂLIN GABRIELA – Diplomă de participare la Concursul Național “Umbrela verde”, secțiunea DESEN, ediția a V-a, 2014prof. coordonator Cristescu Olimpia ;
  27. BOGDAN ALEXANDRA – Diplomă de participare la Concursul Național “Umbrela verde”, secțiunea DESEN, ediția a V-a, 2014prof. coordonator Cristescu Olimpia ;
  28. CIOBANIUC DENIS – Diplomă de participare la Concursul Național “Umbrela verde”, secțiunea DESEN, ediția a V-a, 2014prof. coordonator Cristescu Olimpia ;
  29. CRIȘAN MIRUNA – Diplomă de participare la Concursul Național “Umbrela verde”, secțiunea DESEN, ediția a V-a, 2014prof. coordonator Cristescu Olimpia ;
  30. BOGDAN ALEXANDRA – Diplomă de participare – concurs “Toleranță zero la violență”, ediția a IV-a, aprilie 2014, – prof. coordonator Cristescu Olimpia;

Simpozioane:

  1. BANCIU ALEXANDRU – Menţiune – Sesiunea de comunicări ştiinţifice , Etapa Judeţeană – Limba Engleză;
  2. CEOTLĂUŞ ANDREIPremiul III – Sesiunea de comunicări ştiinţifice , Etapa Judeţeană – Limba Engleză;
  3. COPOCEAN AMELIAPremiul al III lea – Simpozion Internaţional ,, Tinerii şi provocările lumii contemporane” ediţia a Va 31 ianuarie 2014, participare cu lucrarea ,,Stop Drogurilor”;
  4. SGÂRCEA ROXANAPremiul al II leaSimpozion Internaţional ,, Tinerii şi provocările lumii contemporane” ediţia a Va 31 ianuarie 2014, participare cu lucrarea ,, HIV/SIDA;
  5. BALINTESCU ROXANAPremiul al II leaSimpozion Internaţional ,, Tinerii şi provocările lumii contemporane” ediţia a Va 31 ianuarie 2014, participare cu lucrarea ,,Cum va arăta planeta în urma poluării”
  6. FĂRCAŞ ALEXANDRAPremiu special – Simpozion Internaţional ,, Tinerii şi provocările lumii contemporane” ediţia a Va 31 ianuarie 2014, participare cu lucrarea ,, Spune nu avortului”;

 

 

        

 

 

Vizitatori: 3 Vizitatori: 23627
Traduceți