Search
Archives

Concursuri școlare

An școlar 2016-2017

 Concursuri școlare:

CONCURSURI ȘCOLARE ȘI SIMPOZIOANE

An școlar 2015-2016

 Concursuri școlare:

  1. Radu Monica – Premiul I- Concursul Interjudețean de creație literară și artistico-plastică ”Sărbătoarea crizantemelor”, concurs cuprins în calendarul activităților Educative Regionale și Interjudețene MEN 2015, domeniul Cultural artistic- artă plastică la poziția 295
  2. Luca Claudia – Premiul I- Concursul Interjudețean de creație literară și artistico-plastică ”Sărbătoarea crizantemelor”, concurs cuprins în calendarul activităților Educative Regionale și Interjudețene MEN 2015, domeniul Cultural artistic- artă plastică la poziția 295
  3. Vinceller Ana Maria – Premiul I- Concursul Interjudețean de creație literară și artistico-plastică ”Sărbătoarea crizantemelor”, concurs cuprins în calendarul activităților Educative Regionale și Interjudețene MEN 2015, domeniul Cultural artistic- artă plastică la poziția 295

An școlar 2014-2015

 Concursuri școlare:

  1. Ceotlăuș Andrei – Premiul I – Concursul de produse finale din proiecte europene “Made for Europe”, etapa județeană – prof. coordonator Cristea Maria;
  2. Silvășan Denisa Georgiana – Premiul I – Concursul de produse finale din proiecte europene “Made for Europe”, etapa județeană – prof. coordonator Todor Manuella, Oncu Marius;
  3. Concursul ”Mascota SNAC” – faza județeană – locul II, elevii Timiș Naomi, Zlătaru Dalila, Rostaș Patrisia, prof. coordonator Farcaș MarinelaBalaci Petru – Mențiune – Concurs Național “Știu și aplic” – Securitatea și Sănătatea în Muncă se deprinde de pe Băncile Școlii, etapa județeană – prof. coordonator Toma Mariana;
  4. Radu Monica – Mențiune – Concurs Național “Știu și aplic” – Securitatea și Sănătatea în Muncă se Deprinde de pe Băncile Școlii, etapa județeană – prof. coordinator Toma Mariana;
  5. Luca Claudia – Premiul III – Concurs Național EcoART, ediția a III-a, secțiunea Creații plastic, decembrie 2014, – prof. coordonator Cristescu Olimpia;
  6. Crișan Miruna Premiul II – Concurs Național de Ecologie “Generația Eco – Terra”, secțiunea Artă plastică, aprilie 2015 – prof. coordonator Cristescu Olimpia;
  7. Martiș Mirela – Diplomă de participare – Concurs Național EcoART, ediția a III-a, secțiunea Creații Plastice – prof. coordonator Cristescu Olimpia,
  8. Liceul Tehnologic “Constantin Bursan” Hunedoara Premiul I la Concursul pentru sănătate și prim ajutor “Sanitarii pricepuți”, ediția 2015, etapa pe municipiu – prof. coordonator Cristescu Olimpia;
  9. Liceul Tehnologic “Constantin Bursan” Hunedoara Premiul II la Concursul pentru sănătate și prim ajutor “Sanitarii pricepuți”, ediția 2015, etapa pe județ– prof. coordonator Cristescu Olimpia;
  10. Ciobanu Mădălina – Mențiune – Concurs Național “Daruri pentru Ziua Pământului”, secțiunea Creații plastice, aprilie 2015 – prof. coordonator Bogdan Gabriela;
  11. Kalanyos EweelynPremiul II Concurs Național “Daruri pentru Ziua Pământului”, secțiunea Creații plastice, aprilie 2015 – prof. coordonator Cristescu Olimpia;
  12. Rostaș Patrisia – Premiul III – Concurs interjudețean “TehnoART”, ediția a VII-a, aprilie 2015, – prof. coordonator Bogdan Gabriela.
  13. Liceul Tehnologic “Constantin Bursan” Hunedoara – Diplomă de participare – Concurs Național “Cu viața mea apăr viața”, etapa județeană, mai 2015 coordonator Cristescu Olimpia;

An şcolar 2013-2014

Concursuri școlare:

  1. CEOTLĂUŞ ANDREI IRONIM – Premiul III – Concursul interjudeţean tehnico-aplicativ,,Tehno ART” pentru lucrarea ,, Aplicaţii cu Microcontrolere”, prof. Coordonator Negru Marcel;
  2. BANCIU N. ALEXANDRU – Premiul III – Concursul interjudeţean tehnico-aplicativ,,Tehno ART” pentru lucrarea ,, Aplicaţii cu Microcontrolere”, prof. Coordonator Negru Marcel;
  3. BOGDAN ALEXANDRA – Premiul I – Concursul ,, MADE FOR EUROPE” 2014 etapa Judeţeană, Prof. coordonator Todor Ioana Manuella;
  4. CEOTLĂUŞ ANDREI IRONIM – premiul II – Concursul național ”MADE FOR EUROPE”- faza județeană, sub coordonarea d-nilor prof. Cristea Maria și Negru Marcel,
  5. ECHIPAJUL LICEULUI TEHNOLOGIC,,CONSTANTIN BURSAN” – Locul III , Concursul ,, Educaţie Rutieră – Educaţie Pentru Viaţă”, etapa judeţeană;
  6. BOGDAN ALEXANDRA – Premiul II – Concursul Judeţean ,,Măiastră iarnă” din cadrul Proiectului Naţional ,, În slujba Naturii – Anotimpuri şi vieţuitoare , secţiunea Creaţii Plastice – Icoane pe Sticlă, prof. coordonator Oncu Marius;
  7. CIOBANIUC DENIS – Premiul III – Concursul Judeţean ,,Măiastră iarnă” din cadrul Proiectului Naţional ,, În slujba Naturii – Anotimpuri şi vieţuitoare , secţiunea Creaţii Plastice, Pictură, Desen pe calculator în Paint, icoane pe sticlă, lemn, piatră, prof. coordonator Todor Ioana Manuella;
  8. MORARU CRISTIAN – Menţiune – concursul judeţean, ”Ştiu şi aplic”- Securitatea şi Sănătatea în Muncă se deprinde de pe Băncile Şcolii;
  9. CRIŞAN MIRUNA – Menţiune – concursul judeţean ,,Ştiu şi aplic”- Securitatea şi Sănătatea în Muncă se Deprinde de pe Băncile Şcolii;
  10. KALANYOS EWEELIN – Menţiune – concursul judeţean,, Ştiu şi aplic”- Securitatea şi Sănătatea în Muncă se Deprinde de pe Băncile Şcolii;
  11. NICULESCU ANDRADA FLORINA – Locul II  – Finala Campionatului Naţional de Box feminin – junioare;
  12. JURCĂ EUGENIA IOANA – Locul I – Finala Campionatului Naţional de Box feminin – junioare;
  13. CHIRILĂ ADRIAN FLORIN – Locul II – – Finala Campionatului Naţional pentru cadeţi;
  14. LICEUL TEHNOLOGIC,,CONSTANTIN BURSAN” HUNEDOARA – Premiul III pentru activitatea CERCETĂŞIA ESTE UN MOD DE VIAŢA în competiţia celor mai interesante activităţi desfăşurate, la nivel judeţean, în programul Şcoala Altfel: Să ştii mai multe, să fii mai bun! -2014, Domeniul: Abilităţi de Viaţă – prof. Coordonator Oncu Marius;
  15. NEDELCA ALINA – Premiul I – pentru participarea la proiectul naţional ,, ARTĂ ŞI IMAGINAŢIE – aplicaţii cu materiale din natură” , organizat la Şcoala Nr. 1 Răuceşti, jud. Neamţ – noiembrie 2013, inclus în calendarul judeţean al Activităţilor Educative – 2013, prof. Îndrumător Todor Ioana Manuella;
  16. SAITOS ANDREEA – Premiul III – pentru participarea la proiectul naţional ,, ARTĂ ŞI IMAGINAŢIE – aplicaţii cu materiale din natură” , organizat la Şcoala Nr. 1 Răuceşti, jud. Neamţ – noiembrie 2013, inclusîn calendarul judeţean al Activităţilor Educative – 2013 , prof. Îndrumător Piocker Camelia Tania;
  17. CĂLIN GABRIELA – Mențiune –  Concurs “Revoluția verde” din cadrul Proiectului Național “Un mediu curat, esența supraviețuirii și progresului”, ediția a IV-a, Constanța, martie 2014;
  18. CRIȘAN MIRUNA – Premiul III – concurs “Toleranță zero la violență”, ediția a IV-a, aprilie 2014, secțiunea CREAȚII PLASTICE – prof. coordonator Cristescu Olimpia;
  19. TURDEAN RALUCAMențiune concurs “Toleranță zero la violență”, ediția a IV-a, aprilie 2014, secțiunea CREAȚII PLASTICE – prof. coordonator Cristescu Olimpia;
  20. LICEUL TEHNOLOGIC CONSTANTIN BURSAN” HUNEDOARA, – Locul II – Concurs pentru sănătate și prim ajutor “Sanitarii pricepuți”, etapa pe municipiu, ediția 2014 –  prof. coordonator Cristescu Olimpia;
  21. LICEUL TEHNOLOGIC CONSTANTIN BURSAN” HUNEDOARA, – Locul III – Concurs “Cu viața mea apăr viața”, etapa județeană 2014,- prof. coordonator Cristescu Olimpia;
  22. TURDEAN RALUCAMențiune concurs “Toleranță zero la violență”, ediția a IV-a, aprilie 2014, secțiunea CREAȚII PLASTICE – prof. coordonator Bogdan Gabriela
  23. CIOBANIUC DENIS – Diplomă de participare la Concursul Național “Umbrela verde”, secțiunea pictură, ediția a V-a, 2014prof. coordonator Cristescu Olimpia ;
  24. BOGDAN ALEXANDRA – Diplomă de participare la Concursul Național “Umbrela verde”, secțiunea GRAFICĂ, ediția a V-a, 2014prof. coordonator Cristescu Olimpia ;
  25. ARNĂUTU NICULINA – Diplomă de participare la Concursul Național “Umbrela verde”, secțiunea GRAFICĂ, ediția a V-a, 2014prof. coordonator Cristescu Olimpia ;
  26. CĂLIN GABRIELA – Diplomă de participare la Concursul Național “Umbrela verde”, secțiunea DESEN, ediția a V-a, 2014prof. coordonator Cristescu Olimpia ;
  27. BOGDAN ALEXANDRA – Diplomă de participare la Concursul Național “Umbrela verde”, secțiunea DESEN, ediția a V-a, 2014prof. coordonator Cristescu Olimpia ;
  28. CIOBANIUC DENIS – Diplomă de participare la Concursul Național “Umbrela verde”, secțiunea DESEN, ediția a V-a, 2014prof. coordonator Cristescu Olimpia ;
  29. CRIȘAN MIRUNA – Diplomă de participare la Concursul Național “Umbrela verde”, secțiunea DESEN, ediția a V-a, 2014prof. coordonator Cristescu Olimpia ;
  30. BOGDAN ALEXANDRA – Diplomă de participare – concurs “Toleranță zero la violență”, ediția a IV-a, aprilie 2014, – prof. coordonator Cristescu Olimpia;

Simpozioane:

  1. BANCIU ALEXANDRU – Menţiune – Sesiunea de comunicări ştiinţifice , Etapa Judeţeană – Limba Engleză;
  2. CEOTLĂUŞ ANDREIPremiul III – Sesiunea de comunicări ştiinţifice , Etapa Judeţeană – Limba Engleză;
  3. COPOCEAN AMELIAPremiul al III lea – Simpozion Internaţional ,, Tinerii şi provocările lumii contemporane” ediţia a Va 31 ianuarie 2014, participare cu lucrarea ,,Stop Drogurilor”;
  4. SGÂRCEA ROXANAPremiul al II leaSimpozion Internaţional ,, Tinerii şi provocările lumii contemporane” ediţia a Va 31 ianuarie 2014, participare cu lucrarea ,, HIV/SIDA;
  5. BALINTESCU ROXANAPremiul al II leaSimpozion Internaţional ,, Tinerii şi provocările lumii contemporane” ediţia a Va 31 ianuarie 2014, participare cu lucrarea ,,Cum va arăta planeta în urma poluării”
  6. FĂRCAŞ ALEXANDRAPremiu special – Simpozion Internaţional ,, Tinerii şi provocările lumii contemporane” ediţia a Va 31 ianuarie 2014, participare cu lucrarea ,, Spune nu avortului”;

 

 

        

 

 

Comments are closed.